Planinarski savez Srbije

VERTIKALNI KILOMETAR – TREM 2020

U subotu 3.10. na obroncima Suve planine održan je “Vertikalni kilometar”; treća trka iz serije planinskog trčanja Planinarskog saveza Srbije 2020. Start je bio sa zaplanjaske strane Suve planine a cilj trke na vrhu Trem (1810 mnv). Staza dužine 4,6 kilometara i kumulativnog uspona od 960 metara je bila pravi ispit snage planinarskih sptintera. 55 trkača se pojavilo na startu a 54 je finiširalo. Takmičenja su uspešno organzovali PK Trem 1810 iz Donjeg Dušnika i PK Železničar iz Niša, uz podršku lokalne samouprave.

„Vertikalni kilometar“ plasman:

Žene:

1 Snežana Đurić PEK Gora Kragujevac 00:53:25 85
2 Milena Gatarić PSD Železničar Novi Sad 00:57:26 75
3 Suzana Aćimović Đumić PK Železničar Inđija 01:03:27 66
4 Jadranka Tasić PSK Mosor Niš 01:06:57 58
5 Jovana Ljubomirović PSK Mosor Niš 01:08:52 51
6 Maja Stanković PSK Pobeda Beograd 01:11:51 45
7 Ivona Velimirović PSK Mosor Niš 01:12:34 40
8 Slađana Dečermić PD Jelenak Pančevo 01:12:45 36
9 Olivera Stanković PSK Mosor Niš 01:13:28 32
10 Aleksandra Dejanovski SK Tribe Beograd 01:15:03 29
11 Nora Bognar PSK Spartak Subotica 01:17:05 26
12 Agneš Giric-Cvetković PSD Železničar Novi Sad 01:21:29 24
13 Vedrana Gvozdenović PSK Balkan Beograd 01:22:13 22
14 Milica Luković PSK Balkan Beograd 01:25:34 20
15 Branka Čubrilović PSK Železničar Kraljevo 01:33:37 18
16 Sandra Pribanović PEK Gora Kragujevac 01:40:00 16

 

Muškarci:

1 Nemanja Ristović PSK Mosor Niš 00:43:45 85
2. Ivan Jovanović PEK Gora Kragujevac 00:46:40 75
3. Aleksandar Radukin PSD Železničar Novi Sad 00:47:44 66
4. Marko Jovanović PEK Gora Kragujevac 00:48:20 58
5. Srđan Máté PSK Pobeda Beograd 00:49:43 51
6. Slavko Panić PSK Pobeda Beograd 00:50:37 45
7. Aleksandar Vukmirović PK Železničar Inđija 00:51:02 40
8. Vladimir Potrić PEK Gora Kragujevac 00:51:16 36
9. Dejan Jovanović PSK Pobeda Beograd 00:52:20 32
10. Aleksandar Blagotić PK Železničar Niš 00:55:07 29
11. Petar Nenadov PK Železničar Inđija 00:57:13 26
12. Zoran Marković PSD Železničar Novi Sad 00:57:28 24
13. Viktor Prčić PSK Spartak Subotica 00:57:31 22
14. Dragan Stojiljković PSK Mosor Niš 00:58:19 20
15. Aleksandar Jovanović PSK Balkan Beograd 00:58:47 18
16. Mihailo Topalović PK Era Užice 01:00:44 16
16. Vladimir Banić PK Železničar Inđija 01:01:12 15
18. Dragan Glišić PSD Ljukten Trstenik 01:02:33 14
19. Marko Popović PSD Železničar Novi Sad 01:02:40 13
20. Vladimir Ranisav PD Azimut Beograd 01:04:03 12
21. Đurđe Atanacković PEK Gora Kragujevac 01:04:05 11
22. Aca Krstić PSK Mosor Niš 01:05:30 10
23. Goran Ungurović PSK Balkan Beograd 01:05:51 9
24. Aleksandar Mitić PD Jelenak Pančevo 01:06:57 8
25. Dejan Prčić PSK Spartak Subotica 01:07:26 7
26. Miodrag Tabaković PSD Železničar Novi Sad 01:14:44 6
27. Živadin Pucarević PSD Ćira Lalkovac 01:14:57 5
28. Dušan Marinković PSK Balkan Beograd 01:25:34 4
29. Dario Kuti SK Tribe Beograd 01:37:30 3
30. Nikola Minić SK Tribe Beograd 01:54:23 2

 

Ekipe:

1. PEK Gora Kragujevac 75+58+85 218
2. PSD Železničar Novi Sad 66+24+75 165
3. PSK Mosor Niš 85+20+58 163
4. PSK Pobeda Beograd 51+45+45 141
5. PK Železničar Inđija 40+26+66 132
6. PSK Spartak Subotica 22+7+26 55
7. PSK Balkan Beograd 18+9+22 49
8. SK Tribe Beograd 3+2+29 34

 

Poslednja trka u sezoni na programu je 8.novembra u Pribojskoj banji.

 

Generalni plasman nakon 3. kola izgleda ovako.