Planinarski savez Srbije

Komisije PSS

NAČELNIŠTVO

Ime i prezimePSOe-mail
Aleksandar Marković - načelnikPK “Javorak” Paraćin mare75.pn@gmail.com
Slavo GluševićSPK “Vertikal” Beogradvertikalbg@gmail.com
Katarina ManovskiSPK “Pentrax” Iđoškatarinamanovski@yahoo.com
Vladislav MatkovićPSK “Pobeda” Beogradv.matkovic@itnms.ac.rs
Ilija KneževićPK “Ozren” Sokobanjatrekingligasrbije@gmail.com
Vojislav ŠkrbićPSD “Železničar” Šabacvskrbic54@gmail.com
Aleksandar RašinPK “Extreme Summit Team”arasin@gmail.com
Vladislav CenićPAK “Mosor” Nišvladislavcenic@gmail.com
Vesna Pavlović PAEK "Niš" Nišv.pavlovic1972@gmail.com

NAČELNIŠTVO SLUŽBE VODIČA

Ime i prezimeKlub/DruštvoМејл адреса
Načelnik: Zoran KontićPSK Avala, Beograd bobkontic@gmail.com
Sekretar: Lazar PoparaPSD “Železničar” Novi Sadsluzbavodica@pss.rs
Goran BurićPSD Stari Hrast, Beograd goburic@gmail.com
Vladislav MatkovićPSK "Pobeda" Beograd
Slobodan ŽarkovićPSK Avala, Beograd slobodan.zarkovic@gmail.com
Milanka Arsić PK Balkan, Beograd milanka.arsic@gmail.com
Dragan Tanasković
Dragan Pavlović Popdragan.pavlovic.pop@gmail.com
Borivoje Veljković

KOMISIJA ZA PLANINARENJE I PEŠAČENJE – KPP

Ime i prezimePSOe-mail
Ivana Stojković- predsednikPK "Šiljak" Boljevacplaninarenje@pss.rs
Aleksandar MarkovićPD "Golija" Ivanjica
Veroljub KovačevićPK "Pobeda" Beograd
Boban StojkovićPSK "Toplica" Prokuplje
Miroslav BogdanovićPD "Kablar" Čačak

KOMISIJA ZA VISOKOGORSTVO I EKSPEDICIJE – KVE

Ime i prezimePSOe-mail
Manuel Muntean- predsednikPD "Železničar" Beogradvisokogorstvo@pss.rs
Ivana Đoković IvanovićPSK "Mosor" Niš
Siniša CarevićPD ''Alma Mons Adventures''
Aleksandar RašinPK ''Extreme Summit Team''
Zoran KovljenićPSK "Pobeda" Beograd

KOMISIJA ZA ALPINIZAM I TURNO SKIJANJE – KA

Ime i prezimePSO/AOe-mail
Vojislav Škrbić - predsednikPSD "Železničar" Šabacvskrbic54@gmail.com
Slobodan ŽarkovićAO Avala - Beograd slobodan.zarkovic@gmail.com
Slaviša IlićAO Kablar - Čačak spantelic2002@yahoo.com
Denis IvanovićAO Novi Sad - Novi Saddiv.kvalitet@gmail.com
 Karolj Calbert AS Subotica - Subotica calbertk@gmail.com
 Dragan Milošević AO Požarevac - Požarevac prof.dragan.milosevic@gmail.com
 Nenad Tripković АО Jastrebac - Kruševac nenetripkovic@gmail.com
 Predrag Zagorac АО Beograd - Beograd predragzagorac@gmail.com

KOMISIJA ZA SPORTSKO PENJANJE – KSP

Ime i PrezimePSOe-mail
Nenad Matić - predsednikPK "Adrenalin" Novi Sadpenjanje@pss.rs
Veljko GrozdanovićPK "AS" Beograd
Vladimir RankovićSU "Grdoba" Valjevo
Branko NedeljkovićSPK "Geco" Beograd
Miloš ŠukaPK "Zemun" Zemun
Andraš BognarPSK "Spartak" Subotica
Predrag ĆurdićSPK "Vertikal"

KOMISIJA ZA SPELEOLOGIJU – KS

Ime i prezimePSOe-mail
Nemanja Milosavljević - predsednikPSK "Dvig" Vladičin Hanspeleologija@pss.rs
Mladen MiloševićSSU "SAIS" Knjaževac
Milena JankovićPK "Železničar" Niš
Danijel AleksićPK "Dubašnica" Zlot
Željko Milošević PSK „Resava“ Strmosten

KOMISIJA ZA PLANINARSKU ORIJENTACIJU – KPOT

Ime i prezimePSOe-mail
Vladislav Matković - predsednikPSK "Pobeda" Beogradorijentacija@pss.rs
Ivana MaksimovićPK "Javorak" Paraćin
Slaviša IvanovićPAK "Mosor" Niš
Miloš RadosavljevićPSK "Pobeda" Beograd
Milena PetrovićPSK "Pobeda" Beograd 

KOMISIJA ZA PLANINARSKI TREKING – KPT

Ime i prezimePSOe-mail
Milutin Petković - predsednikPSK "Balkan" Beogradtreking@pss.rs
Mirko SmolićPSK "Pobeda" Beograd
Jelena TadićPK "Vukan" Požarevac
Nenad MaleševićPK "Železničar" Inđija
Nevena TrifunovićPD "Kablar" Čačak

KOMISIJA ZA PREVENTIVU I BEZBEDNOST U PLANINAMA – KPB

Ime i prezimePSOМејл адреса
Nenad Tripković - predsednikPSK “Jastrebac” Kruševacbezbednost@pss.rs
Boris LevaiPD “Kablar” Čačak
Dragan Pavlović PopPD "Avala" Beograd

KOMISIJA ZA PLANINARSKE OBJEKTE – KPO

Ime i prezimePSOe-mail
Maja Nikolić - predsednikPSK "Pobeda" Beogradobjekti@pss.rs
Javorka JašarevićPK "Vukan" Požarevac
Srđan StošićPK "Železničar 2006" Vranje
Vladan JakovljevićPSD "Ćira" Lajkovac
Marko DžambasovićPK "Tornik" Čajetina

KOMISIJA ZA PLANINARSKE TERENE – KPT

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
Slobodan Stefanović- predsednikPK "Tara" Bajina Baštatereni@pss.rs
Duško OpačićPK “Pobeda” Beograd
Vanja KomadinovićPSK "Balkan" Beograd
Saša AranđelovićPK "Ruj 1706" Babušnica
Petar VranićPK "Železničar" Niš
Uglješa GvozdenPK "Pobeda" Beograd
Dragan DimitrijevićPD "Železničar" Beograd

KOMISIJA ZA ZAŠTITU PRIRODE PLANINA – KZPP

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
Vesna Šabanović-predsednikPD "Železničar" Beogradzastitaplanina@pss.rs
Đorđe NikolićSPU "Srbija u pedalj"
 Dragan Petrić PK “Kamena gora” Prijepolje
Branislav BožovićPSK “Avala” Beograd
Olivera MiloševićPSK "Mosor" Niš

KOMISIJA ZA NAGRADE, PRIZNANJA I KATEGORIZACIJU – NKP

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
Lazar Popara- predsednikPSD “Železničar” Novi Sadkategorizacija@pss.rs
Nenad MatićPK "Adrenalin" Novi Sad
Predsednik KA PSS

KOMISIJA ZA RAD SA MLADIMA – KM

Ime i prezimePSOМејл адреса
Jelica Drašković- predsednikPSK "Kukavica" Leskovacmladi@pss.rs
Zoran MilovanovićPOSK "Jasenica" Palanka
Boško MihailovićPEK „Gora“ Kragujevac
Ljiljana LazarevićPSK "Balkan" Beograd
Andrea Vrkić ŠtrakaPSK "Spartak" Subotica

KOMISIJA ZA OBUKU I USAVRŠAVANJE U PLANINARSTVU (Komisija za pl. obrazovanje) – KPO

Ime i prezimeKlub/DruštvoMail adresa
Neda Milošević - predsednicaPK “Borkovac” Rumaobuke@pss.rs
Velizar VemićPSD "Vršačka kula" Vršac
Lazar PoparaPSD “Železničar” Novi Sad

KOMISIJA ZA MARKETING I INFORMISANJE

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
Asja Drača MunteanPD "Železničar" Beogradinformisanje@pss.rs
Aleksandar MarkovićPK „Javorak“ Paraćin
Dragoslav GogićPSK "Jastrebac" Kruševac
Ivana IvančevićSPU "Srbija u pedalj"
Jasmina MakuljevićPK "Starica" Majdanpek

IZDAVAČKI SAVET

Ime i prezimeKlub/DruštvoМејл адреса
Milena Janković - predsednicaPK "Železničar" Nišizdavastvo@pss.rs
Nemanja MilosavljevićPSK "Dvig" Vladičin Han
Jovan JarićPD "Kinđa" Kikinda
Kristina BugarskiPK "Adrenalin" Novi Sad
Branko MatićPK "Povlen" Valjevo
Miodrag MedigovićPSK "Balkan" Beograd
Darko ŽarićPSK "Toplica" Prokuplje

KOMISIJA ZA TAKMIČARKO PENJANJE U LEDU I DRAJ TULING – KPLDT

Ime i prezimePSOe-mail
Aleksandar Kostić- predsednikPD "Kablar" Čačakdrytooling@pss.rs

KOMISIJA ZA VOĐENJE REGISTRA – KVR

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
Goran BurićPSD "Stari hrast" Beogradregistar@pss.rs
Olivera MarčetićPEK "Gora" Kragujevac
 Nebojša Jevđović PD “Kablar” Čačak

KOMISIJA ZA IZDAVANJE, OBNAVLJANJE I ODUZIMANJE DOZVOLE ZA RAD SPORTSKOM STRUČNJAKU – KIOODR

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
Milivoj Erdeljan- predsednikPD “Sirig” Sirigdozvole@pss.rs
Slaviša IvanovićPSK "Mosor" Niš
Dejan TomićPD "Rujno" Užice

КОMISIJA ZA NORMATIVNA AKTA

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
Neda Milošević- predsednica PK “Borkovac” Rumanormativniakti@pss.rs
 Zoran KontićPSK “Avala” Beograd
 Milovoj ErdeljanPD “Sirig” Sirig

STRUČNI SAVET SPORTSKIH STRUČNJAKA

Ime i prezimeKlub/DruštvoMail adresa
Saša Pantelić - predsednicaPK "Železničar" Nišsportskistrucnjaci@pss.rs
Admira KoničaninPSD "Beleg" Tutin
Antonina BrdarićPSK"Pentrax" Iđoš

КОMISIJA ZA PLANINASKO TRČANJE – KPLT

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
Vladislav Cenić - predsednikPAK Mosor – Nišplaninskotrcanje@pss.rs
Aleksandar VukmirovićPK "Železničar" Inđija
Vladimir PotrićPEK "Gora" Kragujevac
Bojan ĐačićPSK "Balkan" Beograd
Predrag LukićPSK "Pobeda" Beograd

КОMISIJA ZA IT

Ime i prezimePSOe-mail
Nebojša JevđovićPD "Kablar" Čačakbaznikamp@pss.rs
Miloš RadojkovićPSK "Jastrebac" Kruševac
Dušan JovanovićPSD "Magleš" Valjevo

MEDICINSKA КОMISIJA

Ime i prezimePSOe-mail
Jovana Rajković - predsednikPD "Vis" Lazarevacmedicina@pss.rs
Jelena BožićPSD "Ćira" Lajkovac
Gradimir PerićPSK "Jastrebac" Kruševac
Nataša Stanković NedeljkovićPSK "Brđanka" Aleksinac
Miloš GostimirovićPD "Orfej" Beograd