Planinarski savez Srbije

Komisije PSS

NAČELNIŠTVO

Ime i prezimePSOe-mail
Aleksandar Marković - načelnikPK “Javorak” Paraćin mare75.pn@gmail.com
Slavo GluševićSPK “Vertikal” Beogradvertikalbg@gmail.com
Katarina ManovskiSPK “Pentrax” Iđoškatarinamanovski@yahoo.com
Vladislav MatkovićPSK “Pobeda” Beogradv.matkovic@itnms.ac.rs
Ilija KneževićPK “Ozren” Sokobanjatrekingligasrbije@gmail.com
Vojislav ŠkrbićPSD “Železničar” Šabacvskrbic54@gmail.com
Aleksandar RašinPK “Extreme Summit Team”arasin@gmail.com
Vladislav CenićPAK “Mosor” Nišvladislavcenic@gmail.com
Vesna Pavlović PAEK "Niš" Nišv.pavlovic1972@gmail.com

NAČELNIŠTVO SLUŽBE VODIČA

Ime i prezimeKlub/DruštvoМејл адреса
Načelnik: Zoran KontićPSK Avala, Beograd bobkontic@gmail.com
Sekretar: Lazar PoparaPSD “Železničar” Novi Sadsluzbavodica@gmail.com
Goran BurićPSD Stari Hrast, Beograd goburic@gmail.com
Vladislav MatkovićPSK "Pobeda" Beograd
Slobodan ŽarkovićPSK Avala, Beograd slobodan.zarkovic@gmail.com
Milanka Arsić PK Balkan, Beograd milanka.arsic@gmail.com
Dragan Tanasković
Dragan Pavlović Popdragan.pavlovic.pop@gmail.com
Borivoje Veljković

KOMISIJA ZA PLANINARENJE I PEŠAČENJE – KPP

Ime i prezimePSOe-mail
Aleksandar Marković - predsednikPD "Golija" Ivanjicapskgolija@gmail.com
Dobrivoje NikolićPK "Železničar" Nišdobrivojenikolic@yahoo.co.uk
Radmilo Filipović FićaPSD "Ljukten" Trstenikradofilof@gmail.com
Miroslav BogdanovićPD "Kablar" Čačakmbcacak@gmail.com
Edis MuminovićPSD "Zmajevac" Ivanjicaedis_muminovic@hotmail.com

KOMISIJA ZA VISOKOGORSTVO I EKSPEDICIJE – KVE

Ime i prezimePSOe-mail
Aleksandar Rašin - predsednikPK "Extreme summit team" Beogradarasin@gmail.com
Vladan MiloševićPAK "Mosor" Nišvmilosevic68@gmail.com
Žaklina A. StevanovićPSK "Železničar" Kraljevozaklinarsic@gmail.com
Zoran KovljenićPSK "Pobeda" Beogradzorankovljenic@yahoo.com
Ilija AndrejićPK "Kamena Gora" Prijepoljeilijaandrejic@yahoo.com
Biljana SavkovićPSU "Željin" Aleksandrovacsavkovicbiljana@live.com

KOMISIJA ZA ALPINIZAM I TURNO SKIJANJE – KA

Ime i prezimePSO/AOe-mail
Vojislav Škrbić - predsednikPSD "Železničar" Šabacvskrbic54@gmail.com
Slobodan ŽarkovićAO Avala - Beograd slobodan.zarkovic@gmail.com
Slaviša IlićAO Kablar - Čačak spantelic2002@yahoo.com
Denis IvanovićAO Novi Sad - Novi Saddiv.kvalitet@gmail.com
 Karolj Calbert AS Subotica - Subotica calbertk@gmail.com
 Dragan Milošević AO Požarevac - Požarevac prof.dragan.milosevic@gmail.com
 Nenad Tripković АО Jastrebac - Kruševac nenetripkovic@gmail.com
 Predrag Zagorac АО Beograd - Beograd predragzagorac@gmail.com

KOMISIJA ZA SPORTSKO PENJANJE – KSP

Ime i PrezimePSOe-mail
Slavo Gluščević - predsednikSPK "Vertikal" Beogradvertikalbg@gmail.com
Andraš BognarPSK "Spartak" Subotica bognar.iren@gmail.com
Veljko GrozdanovićPK "As" Beogradveljkoas@gmail.com
Predrag ĐurdićPK "Stari Grad" Užice pecabegd@gmail.com
Bojana PopovićPK "Zemun" bokapopovic95@gmail.com 

KOMISIJA ZA SPELEOLOGIJU – KS

Ime i prezimePSOe-mail
Nemanja Milosavljević - predsednikPSK "Dvig" Vladičin Hannemanja84@hotmail.com
Danijel AleksićPK "Dubašnica" Zlotdanijelaleksic@hotmail.rs
Milena JankovićPK "Železničar" Nišmilenajankovic73@yahoo.com
Dejan NaumovPK "As" Beograddejanosb@yahoo.com
Željko Milošević PSK „Resava“ Strmostenzeljkomilosevic007@gmail.com

KOMISIJA ZA PLANINARSKU ORIJENTACIJU – KPOT

Ime i prezimePSOe-mail
Vladislav Matković - predsednikPSK "Pobeda" Beogradv.matkovic@itnms.ac.rs
Slaviša IvanovićPAK "Mosor" Nišivanovic969@hotmail.rs
 Branko Grujić PSK "Čelik" Smederevobrankogrujic1@gmail.com
Valentina GrozdanićPSK "Pobeda" Beograd33vanja@gmail.com
Josip DućakPSD "Stražilovo" 

KOMISIJA ZA PLANINARSKI TREKING – KPT

Ime i prezimePSOe-mail
Ilija Knežević - predsednikPK "Ozren" Sokobanjaknezevic.ilija@yahoo.com
Goran ŽigićPSD "Železničar" Novi Sadgorzig@gmail.com
Nevena TrifunovićPD "Kablar" Čačaknivajana@gmail.com
Milan MirkovićPK "Borkovac" Rumamilan.m.mirkovic@gmail.com
Miloš VelojićPSK "Pobeda" Beogradmilosvelojic@gmail.com

KOMISIJA ZA PREVENTIVU I BEZBEDNOST U PLANINAMA – KPB

Ime i prezimePSOМејл адреса
Nenad Tripković - predsednikPK “Jastrebac” Kruševacnenetripkovic@gmail.com
Anita MihajlovićPD “Trem 1810” Donji Dušnikanita-mihajlovic@hotmail.com
Miloje VukotićPD “Kablar” Čačak drvukota@gmail.com
Nataša S. NedeljkovićPSK “Brđanka” Aleksinacnatasasn@yahoo.com
Nenad DikićPD “Avantura tim” Beogradnenad.dikic@gmail.com

KOMISIJA ZA PLANINARSKE OBJEKTE – KPO

Ime i prezimePSOe-mail
Ljiljana Stanojević - predsednikPK Povlen Valjevostanojevicdoo@mts.rs
Slobodan GočmanacPSK "Avala" Beogradpsdavala@mts.rs
Bata IvankovićPK "Javorak" Paraćinbata.ivankovic@gmail.com
Nenad LečićPD "Tara" Bajina Baštalecic.nenad@gmail.com
Borko GajićPK "Crni vrh" Borgajicbor@ptt.rs

KOMISIJA ZA PLANINARSKE TERENE – KPT

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
Uglješa Gvozden - predsednikPK “Pobeda” Beogradgvozdenug@hotmail.com
Borivoje VeljkovićPSD “Poštar” Novi Sadboraplaninar@gmail.com
Branislav BožovićPSK “Avala” Beogradmiraidenis.bg@gmail.com
Dragan DimitrijevićPD “Železničar” Beograddimdra@gmail.com
Veliša ŠuljagićPK “Tornik” Čajetinasuljagicvelisa@gmail.com

KOMISIJA ZA ZAŠTITU PRIRODE PLANINA – KZPP

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
Branislav Božović-predsednikPSK “Avala” Beogradmiraidenis.bg@gmail.com
Dragan PavlovićPSD “Kopaonik” Beograddrag_pav@yahoo.com
Mirko ŠahoPK “Povlen” Valjevomirko.saho@gmail.com
Goran NikolićPD “Kablar” Čačakgorannikolic@gmail.com
 Dragan Petrić PK “Kamena gora” Prijepoljedraganpetric@hotmail.com

KOMISIJA ZA NAGRADE, PRIZNANJA I KATEGORIZACIJU – NKP

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
Lazar Popara- predsednikPSD “Železničar” Novi Sadlpopara54@gmail.com
Dragan VasiljevićPSK “Železničar” Kraljevokvvaske@gmail.com
Miroslav JevtićPSD “Ljukten” Trstenik mile.jevitc53@gmail.com

KOMISIJA ZA RAD SA MLADIMA – KM

Ime i prezimePSOМејл адреса
Andrej Ivošev - predsednikPEK „Gora“ Kragujevacandrejivosev@gmail.com
Miroslav ČolićPK "Greben" Mladenovaccholic_miroslav@yahoo.com
Andrea Vrkić ŠtrakaPSK "Spartak" Suboticaandreastraka.su@gmail.com
Jagoda NoveskiPK "Radnički" Beogradcaomehus@gmail.com
Branimir ŠoškićPSK "Jastrebac" Kruševacbranimirsoskic@gmail.com

KOMISIJA ZA OBUKU I USAVRŠAVANJE U PLANINARSTVU (Komisija za pl. obrazovanje) – KPO

Ime i prezimeKlub/DruštvoMail adresa
Neda Milošević - predsednicaPK “Borkovac” Rumaneda.milosevic.ru@gmail.com
Lazar PoparaPSD “Železničar” Novi Sadlpopara54@gmail.com
Nenad Sudarov PSD “Železničar” Novi Sadnenad.sudarov@gmail.com

KOMISIJA ZA MARKENTIŠKU DELATNOST

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
Aleksandar MarkovićPK „Javorak“ Paraćinmare75.pn@gmail.com
 Andrej Ivošev PEK „Gora“ Kragujevacandrejivosev@gmail.com
 Momčilo Manić PK “Vukan” Požerevacmomciloman@gmail.com

KOMISIJA ZA INFORMISANJE I PROPAGANDU

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
Dragoslav Gogić- predsednik PK Jastrebac” Kruševacdragoslavgogic@yahoo.com
Srboljub NikolićPK “Železničar 2006″Vranjesrboljubn@gmail.com
 Jovan Jarić PD “Kinđa” Kikindajovanjaric@hotmail.com

IZDAVAČKI SAVET

Ime i prezimeKlub/DruštvoМејл адреса
Radovanka Vukosavljević - predsednicaPSD “Gvozdac” Kraljevovukosavljevicr@mts.rs
Dragan BožovićPSK “Avala” Beograd
Slobodan GavrilovićPSK “Pobeda” Beogradgslobodan1951@gmail.com
Branko MatićPK “Povlen” Valjevofoto.bramat@gmail.com
Bojana PopovićPSK “Pobeda” Beogradbojanapo36@gmail.com
Branislav BožovićPSK “Avala” Beogradmiraidenis.bg@gmail.com
Borislav Čeliković –PSD “Rudnik” G. Milanovacbcelikovic@slglasnik.com
Jovan Jarić – saradnikPD “Kinđa” Kikindajovanjaric@hotmail.com
Svetlana Krdžić – saradnikPSK “Železničar” Kraljevosvetlanakrdzic@gmail.com

KOMISIJA ZA TAKMIČARKO PENJANJE U LEDU I DRAJ TULING – KPLDT

Ime i prezimePSOe-mail
Katarina Manovski - predsednicaSPK "Pentrax" Iđoškatarinamanovski@yahoo.com
Danijela Babović КЕС "Armadillo" Чачакdanijelababovic@gmail.com
Siniša ZorojaPSK "Pobeda" Beogradszoroja@yahoo.com

KOMISIJA ZA VOĐENJE REGISTRA – KVR

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
 Lazar Popara PSD ŽELEZNIČARNovi Sadlpopara54@gmail.com
 Nadežda DobrotaSPK “Geco” Beograddobrotanadezda@gmail.com
 Nebojša Jevđović PD “Kablar” Čačaknebojsha85@gmail.com

KOMISIJA ZA IZDAVANJE, OBNAVLJANJE I ODUZIMANJE DOZVOLE ZA RAD SPORTSKOM STRUČNJAKU – KIOODR

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
Milivoj Erdeljan- predsednik PD “Zanatlija” Novi Saderdeljanmilivoj@gmail.com
 Saša Pantelić PK “Železničar” Niš/DIFspantelic2002@yahoo.com
 Katarina Manovski SPK “Pentrax” Iđoš katarinamanovski@yahoo.com

КОMISIJA ZA NORMATIVNA AKTA

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
Neda Milošević- predsednica PK “Borkovac” Rumaneda.milosevic.rs@gmail.com
 Zoran KontićPSK “Avala” Beogradbobkontic@gmail.com
 Milovoj ErdeljanPD “Zanatlija” Novi Saderdeljanmilivoj@gmail.com

STRUČNI SAVET SPORTSKIH STRUČNJAKA

Ime i prezimeKlub/DruštvoMail adresa
Vesna Pavlović - predsednica PAEK “Niš” Nišv.pavlovic1972@gmail.com
Katarina Manovski SPK “Pentrax” Iđoš katarinamanovski@yahoo.com
David Kovačević PK “Kopaonik” Beogradkovacevic.david@gmail.com

КОMISIJA ZA PLANINASKO TRČANJE – KPLT

Ime i prezimeKlub/DruštvoМail adresa
Vladislav Cenić - predsednikPAK Mosor – Nišvladislavcenic@gmail.com
Goran ŽigićPSD Železničar – Novi Sadgorzig@gmail.com
Evica JeremićPK Jastrebac – Kruševacevicajeremic@hotmail.com
Milan BabićPK Ozren – Sokobanjajaydeemicko@gmail.com
Vladimir LekićPSK Železničar – Kraljevozvoncekv@gmail.com