Planinarski savez Srbije

Kalendar aktivnosti PSS 2022.

Verzija za preuzimanje i štampu

NACIONALNA I MEĐUNARODNA TAKMIČENJA I MANIFESTACIJE

r.b. DATUM AKTIVNOST / DISCIPLINA NAZIV AKTIVNOSTI / TAKMIČENJA LOKACIJA ORGANIZATOR
01. JANUAR 22. TA „Bogojavljanski uspon“ na Beljanicu Strmosten PSK Resava Strmosten
02. A Seminar penjanja u ledu Visočica, BIH AO Avala
03. 29. TA „14.Svetosavski pohod planinara“ Crni vrh PSK Juhor Jagodina

04. FEBRUAR 15.01.-15.02. V Kilimandžaro, Uhuru pik (5.895m) Tanzanija PSK Balkan
05. 29.01.-18.02. V Andi, Akonkagva (6.962m) Argentina EST Beograd
06. 05. RA „Zimski uspon grebenom Velikog krša“ Veliki Krš PSD „Crni vrh“ Bor
07. A Seminar o lavinama i turno skijanje Maljovica, Bugarska AO Jastrebac
08. 19.02. RA 26.Zimski uspon na Trem Suva planina PK Železničar Niš
09. 19.02.-10.03. V Kilimandžaro, Uhuru pik (5.895m) Tanzanija EST Beograd
10. 25-27. V Tabor visokogoraca Stara planina KVE

11. 12. SK Skupština PSS Beograd Sekretarijat PSS
12. 12. PO 1. kolo lige u pl. orijentaciji Fruška gora PSD Stražilovo, Sremski Karlovci
13. KA Alpinistički tabor na Komovima Komovi, C.Gora AO Šabac TL 1. kolo Treking lige Srbije Subotička peščara PSK Spartak Subotica
14. 20. TL 1. kolo Treking lige Srbije Subotička peščara PSK Spartak Subotica

15. 28.03. – 04.06. V Himalaji, Mont Everest (8.848 mnv) Nepal EST Beograd

16. APRIL 02. TA 13.Homoljski planinarski maraton Homoljske planine PK Vukan, Požarevac / PD Gornjak, P. na Mlavi
17. 02. TA „VPT 2022 Jelica“ Jelica PD Kablar Čačak
18. 03. TL 2. kolo Treking lige Srbije Vršačke planine PSD „Vršačka kula“ Vršac
19. 10. RA 43.Pozdrav proleću na Beljanici Beljanica PD Beljanica Svilajnac
20. 10. PO 2.kolo lige u pl. orijentaciji Borski Stol PSD Crni Vrh
21. 16. TA “Proleće u Parku prirode” Jelašnička klisura PD Jelašnica, Jelašnica
22. 17. PT „Nebeski kotlovi“ Skajraning nacionalna serija Kosjerić (Skakavci) PSK „Balkan“, Beograd
23. A Turno skijanje Čvrsnica Čvrsnica,BIH AO Avala
24. S Združena akcija “Rtanj“ Gornjane,
Veliki krš PK “Dubašnica“ Zlot
25. 17. RAM “Klinci FruškoGorštaci“ Fruška gora Novosadski PS
26 A Tabor alpinista Ovčar Banja AO Kablar /
AO Šabac
27. 25. TA „Vaskršnji susret planinara Srbije“ Divčibare PSD Magleš Valjevo

28. MAJ 01. TA 13. Đurđevdanski pohod na
Žeželj i Bešnjaju Žeželj PEK Gora Kragujevac
29. 07-08. APZ 45. Planinarski maraton
na Fruškoj gori NP Fruška gora PSD Železničar Novi Sad
30. 07. TA „Đurđevdanski uspon na
Divnu Goricu“ Suva planina PD “Suva planina“ Niš
31. 08. TA „Ojdanski vrh“ Zlatibor, selo Ravni PD Rujno Užice
32. 08. PO 3.kolo lige u pl. orijentaciji Kamenički vis PAK Mosor
33. 14. TL 3. kolo Treking lige Srbije Jastrebac PSK Jastrebac Kruševac
34. 15. TA „Narcisu u pohode” Stolovi PSD Gvozdac Kraljevo
35. A Tabor alpinista Meteori, Grčka AO Jastrebac
36. 21. TA „Sokobanjska transferzala” Seselac PK „Ozren“ Sokobanja
37. PS Združena akcija “Tara“ Tara SS PK “Trajb“, Beograd
38. 22. RA „Uspon na Gudurički vrh“ Vršačke planine PSD Vršačka kula, Vršac
39. 22. PT „Rajac Skaj trejl“ Skajraning nacionalna serija Rajac PSK „Pobeda“ Beograd
40. A Tabor alpinista Gornjak AO Požarevac
41. 28. TL 4. kolo Treking lige Srbije Povlen PK „Povlen“ Valjevo
42. 28. TA „Stazama Atomske banje“ Vujan, Bukovik, Ostrica PK FRA Čačak
43. 29. PO 4.kolo lige u pl. orijentaciji Avala PSK Avala

44. 05. TA 30.susret planinara “Carska bara” Carska bara, Zrenjanin KP Zrenjanin
45. JUN 11. RAM „Klinci Ćirinci“ Lajkovac-Bogovađa PSD Ćira Lajkovac
46. S Združena akcija “Devica“ Tresibaba KS, SSU Sais Knjaževac
47. 17-19. APZ „Dani planinara Srbije“ Ovčar banja PD Kablar Čačak
48. PO Prvenstvo Srbije
u pl. orijentaciji Ovčar banja KPO
49. TL Prvenstvo Srbije
u pl. trekingu KPT
50. A Tehnički dani Ovčar banja AO Čačak
51. A Tabor alpinista Grbaja Grbaja,Crna gora AO Jastrebac
52. 10.06.-25.06. V Alborz, Damavand (5.671mnv) Iran PSK Pobeda Beograd
53. 25. TA Međunarodni uspon na Ruj Ruj PK Ruj 1706 Babušnica
54. 25-26. TA „Vidovdanski-noćni uspon na Rtanj 2022“ Rtanj PK Šiljak, Boljevac
55. 25. RA „Šar planina 2022“ Šar Planina PSK Uspon Štrpce
56. 26. PT „Divča trejl“ Skajraning nacionalna serija Divčibare SU „West Trails“ Valjevo

57. JUL 3. TA „Stazama Bukulje i Venčaca“ Bukulja i Venčac PD „Bukulja“ Aranđelovac
58. SP Sportsko penjački festival Krnjača, Priboj PK Adrenalin
59. 10. TA „Memorijalni pohod na Juhorsku transverzalu Ivan Nikolić“ Juhor PK Runolist Jagodina
60. S Nacionalna speleološka ekspedicija Hrvatska KS PSS
61. 16-17. TA „25. noćni uspon na „Krov Vojvodine“ Vršačke planine PSK „Železničar“ Vršac
62. 15.07. – 27.07. V Elbrus (5642mnv) Rusija PSK „Valkan“ Beograd
63. A Tabor alpinista Bugarska AO Čačak
64. 18.07. – 27.07. V Alborz, Damavand (5.671mnv) Iran PD „Fruška Gora“
Novi Sad
65. A Alpinistički tabor Prokletije, Crna Gora AO Avala
66. S Združena akcija “Vladikine ploče“ Rsovci, Pirot PSK “Dvig“ V. Han
67. 30.07. TA „Uspon na Radan-putem zmaja“ Radan PBK „Zmaj sa Radana“ Bojnik
68. SP Državno juniorsko težinsko, brzinsko, bolder/ juniorski kamp Kamena Gora SPK Vertikal / PK Kamena Gora
69. jul/
avgust V Nacionalna ekspedicija PSS
Mustag Ata (7546mnv) Kina PSS
70. jul/
avgust V Pamir, Pik Lenjin (7134mnv) Kirgistan PSK Mosor Niš
71. 08.07. -02.08. V Mustag Ata (7546mnv) Kina PK EST Beograd

72. AVGUST 06. PO 5.kolo lige u pl. orijentaciji Zlatibor PK Tornik
73. 07. TL 5. kolo Treking lige Srbije Starica PU „Starica“, Majdanpek
74. 13. APZ ‘’Stara planina’’ Stara planina PS Timočkog regiona
75. 14. RA „Tragom 2.prekobrojnog puka“ Cer PSD Cer, Šabac
76. 14. TA 9.međunarodni uspon na Crnook Crnook SU Mladost Bosilegrad
77. A Alpinistički tabor Prenj, BIH AO Beograd
78. SP Državno prvenstvo u sportskom penjanju, težinsko, brzinsko Dokograd, Ljubovija SPK Vertikal
79. S Združena akcija “Pešter“ Tara SS PK “Trajb“, Beograd
80. 21. PT ‘’Suva trejl’’
Skajraning državno prvenstvo Suva Planina PSK Mosor, PK Železničar Niš
81. 27. TA „23.Dunavske čarolije“ Čortanovci PK Železničar Inđija
82. 28. TA 27.Pohod na Kukavicu“ Kukavica PK „Kukavica“ Leskovac
83. 27.08.-06.10. V Himalaji, Manaslu (8.162mnv) Nepal PK EST Beograd

84. SEPTEMBAR 3. RAM „Uspon na krov Vojvodine“ Vršačke planine PSK Železničar i PD Vršačka kula Vršac
85. 3. TA „Osvajanje zaplanjskih vrhova“ Suva pl., Babička gora, Selievica PD Trem 1810 Donji Dušnik
86. 4. PO 6.kolo lige u pl. orijentaciji Plavinac-Udovice PSK „Čelik“ Smederevo
87. SP Balkansko prvenstvo u sportskom penjanju na prirodnoj steni KSP PSS
88. 10. APZ „Dan pešačenja 2022“ Srbija PSS i OPO/klubovi
89. 10. TA „Gledićka transferzala“ Gledićke planine PD „Žeželj“ Kragujevac
90. S Združena akcija „Suva planina“ Cerje, Niš SS PK “Železničar“ Niš
91. 17. TA „Zlatiborski vidikovci“ Venac Čigote PK „Tornik“ Čajetina
92. 18. PO 7.kolo lige u pl. orijentaciji Hajdukovačka šuma PSK Spartak Subotica
93. 17-18. SP Državno prvenstvo u sportskom penjanju, težinsko Tornik, Bobija SU Grdoba, Valjevo
94. 24-25. APZ „Dan čistih planina“ Rajac PSK Pobeda Beograd
95. 24. PO 8. kolo lige u pl. orijentaciji Rajac PSK Pobeda Beograd
96. 25. TL 6. kolo Treking lige Srbije Rajac PSK Pobeda Beograd
97. 25. SP Revijalno takmičenje sportskom penjanju na prirodnoj steni Rajac PSK Pobeda Beograd
98. A Tabor alpinista Paklenica, Hrvatska AO Jastrebac

99. 29.09. – 18.10. V Himalaji, Ajland Pik (6.812mnv) Nepal EST Beograd
100. 29.09. – 25.10. V Himalaji, Ama Dablam (6.189mnv) Nepal EST Beograd

101. OKTOBAR 01. RA 16.Vranjski planinarski maraton Plačkovica -Grot PK „Železničar 2006“ Vranje
102. 01. RAM „Jastrebac“ Jastrebac PSK Jastrebac Kruševac
103. 02. TA „11.jesenji uspon na Sokolov kamen“ Suva planina PSK „Mosor“ Niš
104. 07-10. PO Balkanski šampionat
u planinarskoj orijentaciji Slovenija PZS
105. 09. PT „Rtanj vertikal“
Skajraning nacionalna serija Rtanj PK Šiljak, Boljevac
106. S Združena akcija “Tupižnica“ Cerje, Niš SSU “Sais“ Knjaževac
107. 09. RA „S grebenom Despotovim stazama“ Kosmaj PK „Greben Mladenovac
108. A Tabor alpinista Sićevačka klisura AS Niš
109. 15. TA 61.Jastrebački marš Jastrebac PSK Jastrebac Kruševac
110. 15. TL 7. kolo Treking lige Srbije Ozren i Devica PK „Ozren“ Sokobanja
111. 22-23. PO 9. kolo lige u pl. orijentaciji Avala-noćno PSK Avala Beograd
112. DTPL 1.kolo PS u draj tulingu Ovčar banja PD „Kablar“ Čačak
113. 29. RA „Grzi u zagrljaj 2022“ Grza PK Javorak Paraćin
114. 30. TA „Jesenji uspon na Leskovik“ Ozren PSK „Brđanka“ Aleksinac

115. oktobar / novembar DTPL 1-3.kolo Slo-Hr-Srb kupa
u penjanju u ledu PSS, HPS i PZS KDTPL

116. NOVEMBAR 5. PO 10.kolo lige u pl. orijentaciji Vidojevica PSK Toplica, Prokuplje
117. 5. TA „Šatorice“ Kopaonik PK Kopaonik, Leposavić
118. 6. RA 10.Obilazak male topličke transverzale Sokolovica, Prolom banja PSK Toplica, Prokuplje
119. DTPL 2.kolo PS u draj tulingu Ada Ciganlija SPK „Vertikal“ Beograd
120. 12. TA „Ribnikarevi planinarski dani“ Željin PSD „Ljukten“ Trstenik

121. Festival planinarskog i avant. filma „ČortaFest“ Čortanovci PK Železničar Inđija
122. Izložba planinarske fotografije „Memorijal Nenad Radojković“ Smederevska p. POSK „Jasence“ Smederevska p.
123. PS Združena akcija „Vita bukva“ Vita bukva, Beljanica PSK Resava Strmosten
124. 26. RA Stazama Kolubarske bitke Lajkovac, selo Ćelije PSD Ćira Lajkovac

125. DECEMBAR DTPL 3.kolo PS u draj tulingu Gornjačka klisura PK „Vukan“ Požarevac
126. 10. Dodela priznanja najboljim sportistima PSS Beograd PSS
127. 11. RA „Međunarodni dan planina na Ješevcu“ Jaševac – Borački krš PD Žeželj, PEK Gora, Kragujevac
128. dec / mart DTPL Evropski i Svetski kup
u penjanju u ledu Prema kalendaru UIAA UIAA

STRUČNO OSPOSOBLJAVANJE I USAVRŠAVANJE ČLANOVA PSS

RB DATUM NAZIV AKTIVNOSTI LOKACIJA ORGANIZATOR
01. FEBRUAR 15-20. SV Obuka za vodiče II kategorije PSS Stara planina Služba vodiča
02. S Predavanja iz oblasti geologije, hidrologije, geomorfologije, biospeleologije, arheologije itd. Tara SS PK “Trajb“ Beograd
03. A Početni i napredni zimski alpinistički tečaj Više lokacija AO

04. MART 4-6. PO Kurs planinarske orijentacije Rajac KPOT
05. SP Obuka za sportsko-penjačka zvanja Beograd KSP
06. S Obuka osnova spasavanja prve pomoći u speleologiji Vladičin Han PSK “Dvig“
Vladičin Han
07. A Početni i napredni zimski alpinistički tečaj Više lokacija AO
08. APRIL 23-24. SV Stručno osposobljavljanje drugog nivoa za zvanje „Sportski vodič“. Termin po dogovoru sa Fakultetom za sport i turizam iz Novog Sada i Sportskom akademijom iz Beograda Novi Sad, Beograd SV

09. april/maj S Početna speleološka obuka Zlot KS

10. MAJ SP Obuka i polaganje za zvanje
uređivača smerova Rajac KSP
11. S Tehnički dani speleologa Zlot PK “Dubašnica“ Zlot
12. A Početni i napredni letnji alpinistički tečaj Više lokacija AO
13. 21-22. SV Obuka za vođenje na obezbeđenim penjačkim putevima (Via ferratama) za planinske vodiče druge kategorije Služba vodiča

14. JUN 16-19. SV Obuka za vođenje u uređenim kanjonima za pl. vodiče II kategorije Služba vodiča
15. A Početni i napredni letnji alpinistički tečaj Više lokacija AO

16. više termina tokom godine SV Tehnički dani za planinske
vodiče SV PSS Regionalne stanice Služba vodiča

17. JUL 08-10. SV Obuka za vođenje po lednicima („lednička obuka“) za planinske vodiče II kategorije Služba vodiča
18. 22-28. KM Republički kamp za mlade Komisija za mlade
19. 29.07 – 07.08. SV Obuka za vodiče III kategorije Sopotnica Služba vodiča

20. SEPTEMBAR S Kamp za mlade i perspektivne sportiste / speleologija KS
21. DTPL Draj tuling radionica KDTPL
22. A Početni i napredni letnji alpinistički tečaj Više lokacija AO
23. S Obuka tehničkog opremanja speleoloških objekata Strmosten, Beljanica PSK “Resava“ Strmosten
24. DTPT Kamp za mlade i perspektivne sportiste / planinsko trčanje KPTR

25. OKTOBAR SP Kamp za mlade i perspektivne sportiste / sportsko penjanje KSP
26. A Početni i napredni letnji alpinistički tečaj Više lokacija AO
27. DTPL Kamp za mlade i perspektivne sportiste / Draj tuling Komisija za draj tul. i penjanje u ledu
28. A Kamp za mlade i perspektivne sportiste / alpinizam KA
29. S Obuka topografskih snimanja speleološki objekata Niš SS PK “Železničar“ Niš
30. KPT Obuka za planiranje, projektovanje, obeležavanje i održavanje planinarskih i pešačkih puteva Rajac Komisija za planinarske terene

31. NOVEMBAR PO Kamp za mlade perspektivne sportiste / planinarska orijentacija KPO
32. A Seminar za instruktore KA
32. 12. SV Stručno osposobljavljanje drugog nivoa za zvanje „Sportski vodič“. Termin po dogovoru sa Fakultetom za sport i turizam iz Novog Sada i Sportskom akademijom iz Beograda Novi Sad, Beograd Služba vodiča
33. SP Obuka za sportsko-penjačka zvanja Beograd KSP

34. DECEMBAR 03. SV Zbor Službe vodiča PSS Beograd Služba vodiča