Planinarski savez Srbije

Kalendar aktivnosti PSS 2021

Verzija za preuzimanje i štampu 

НАЦИОНАЛНА И МЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА И МАНИФЕСТАЦИЈЕ
ДАТУМ НАЗИВ ЛОКАЦИЈА ОРГАНИЗАТОР
ЈАН
23 ТА „Богојављански успон“ на Бељаницу Стрмостен ПСК Ресава Стрмостен
АА Табор алпиниста, залеђени водопади Словенија, Словачка или Аустрија АО Авала
30 ТА 13.Светосавски поход планинара Црни врх ПСК Јухор Јагодина
ФЕБ
30.01. -18.02. ВЕ Аконкагва (6.962м) Аргентина ЕСТ Београд
6 РА „Зимски успон гребеном Великог крша“ Велики Крш ПСД „Црни врх“ Бор
19 Стручни скуп: „Планинарство 21. века – између спорта и покрета“ Београд ПСС
26-28. ВЕ Табор високогораца Стара планина KVE
27.02. РА 25.Зимски успон на Трем Сува планина ПК Железничар Ниш
МАР
6 ТА „Осмомартовски сусрет планинара“ Фрушка Гора ПД „Змајевац“ Врдник
7 ПТ Планинарски полумаратон ‘’Чичак траил’’ Београд, Вишњица ПСК Балкан, Београд
13 СК Скупштина ПСС Београд Секретаријат ПСС
13 ПО 1. коло лиге у пл. оријентацији Фрушка гора ПСД Стражилово, Сремски Карловци
21 ТЛ 1. коло Трекинг лиге Србије Суботичка пешчара ПСК Спартак Суботица
28 ТА „Март на Моричу“ Морич ПД Морич Власотинце
30.03. – 01.06. ВЕ Хималаји, Монт Еверест (8.848 мнв) Непал ЕСТ Београд
АПР
3 РА „Велика планинска трка 2021“ Овчар и Каблар ПД Каблар Чачак
3 ТА 12.Хомољски планинарски маратон Хомољске планине ПК Вукан, Пожаревац / ПД Горњак, П. на Млави
10 ПО 2.коло лиге у пл. оријентацији Борски Стол ПСД Црни Врх
10 РАМ ‘Клинци ФрушкоГорштаци“ Фрушка гора Новосадски ПС
10 РА 25.Пролећни дан планинара Гледићке планине ПСД Љуктен Трстеник
АА Табор алпиниста Каблар АО Каблар /
АО Шабац
18 ТА 42.Поздрав пролећу на Бељаници Бељаница ПД Бељаница Свилајнац
24-25. АПЗ 44. Планинарски маратон
на Фрушкој гори
НП Фрушка гора ПСД Железничар Нови Сад
24 TA 18.поход “Карађорђевим стопама“ Радовањска брда ПК „Врбица“ Велика Плана
25 ТА 12. Ђурђевдански поход на
Жежељ и Бешњају
Жежељ ПЕК Гора Крагујевац
20.04. -10.05. ВЕ Хималаји, Исланд Пик (6.189 мнв) Непал ПСК Балкан Београд
МАЈ
АА Табор алпиниста Метеори, Грчка АО Јастребац
3 ТА „Васкршњи сусрет планинара Србије“ Дивчибаре ПСД Маглеш Ваљево
8 ТЛ 2. коло Трекинг лиге Србије Озрен и Девица ПК Озрен Соко Бања
8 ТА „4 Ђурђевдански успон на Дивну Горицу“ Сува планина ПД “Сува планина“ Ниш
9 ТА „Ојдански врх“ Златибор, село Равни ПД Рујно Ужице
БМУ БМУ Скупштина Словенија БМУ
16 РА „Нарцису у походе” Столови ПСД Гвоздац Краљево
16 ПО 3.коло лиге у пл. оријентацији Каменички вис ПАК Мосор
АА Табор алпиниста Горњак АО Пожаревац
ПС Здружена акција „Ртањ“ Ртањ КС, ПК Дубашница Злот
22 ПО 4. коло лиге у пл. оријентацији Авала ПСК Авала Београд
22 ПТ Вертикални километар ‘’Ртањ вертикал’’ Ртањ ПК Шиљак, Бољевац
23 РАМ Мали Јаворак 2020 Грза ПК Јаворак Параћин
29 ТЛ 3. коло Трекинг лиге Србије Јастребац ПСК Јастребац Крушевац
29 ТА „Стазама Атомске бање“ Вујан, Буковик, Острица ПК ФРА Чачак
ЈУН
5 РА 23.сусрет планинара на Копаонику Копаоник ПСД Копаоник Београд
12-13. АПЗ ДАНИ ПЛАНИНАРА Рудно ПСК Железничар Краљево
ПО Првенство Србије у
пл. оријентацији
Рудно
КПО
ТЛ Мастер куп Србије у
пл. трекингу
КПТ
12-13. СП Државно првенство у спортском пењању; тежинско, брзинско Грдоба, Ваљево СПК Вертикал / КСП
ПС Здружена акција ”Тресибаба” Тресибаба КС, ССУ Саис Књажевац
19 ТА Међународни успон на Руј Руј ПК Руј 1706 Бабушница
20 ТА „Царска бара 2020“ Зрењанин КП Зрењанин
АА Табор алпиниста Романија АО Нови Сад
26-27. РА „Видовдански-ноћни успон на Ртањ 2021“ Ртањ ПК Шиљак, Бољевац
26 РАМ „Бесна Кобила 2021“ Бесна Кобила ПК Железничар 2006 Врање
27 ТА „Шар планина 2021“ Шар Планина ПСК Успон Штрпце
ЈУЛ
3 ПТ Ултра небески маратон ‘’Тара ултра траил 60’’ Заовине / Митровац ПК Тара, Бајина Башта
4 ТА „Стазама Букуље и Венчаца“ Букуља и Венчац ПД Букуља Аранђеловац
СП Пењачки фестивал Крњача, Прибој ПК Адреналин / КСП
10 ТА „Меморијални поход на Јухорску трансферзалу Иван Николић“ Јухор ПК Рунолист Јагодина
10 ТА „9 међународни планинарски успон Власина – Грамада 2021“ Грамада СПК Власина Сурдулица
СП Републичка пењачка акција КСП
17-18.07. ТА 24 ноћни успон на „Кров Војводине“ Вршачке планине ПСК „Железничар“ Вршац
18 ТА „Сутелица“ Сабор на Жељину Жељин ПСУ Жељин Александровац
АА Припреме репрезентације „Valdi mello“ i „Pic Badil“ КА
ПС Национална спелеолошка експедиција Словенија КС
25 РА „Повленски врхови 2021“ Повлен ПК Повлен Ваљево
АА Алпинистички табор Жијево АОБ
28.07. -19.08. ВЕ Пик Лењин (7134мнв) Киргистан ПСК Победа Београд
jул/
август
ВЕ Национална експедиција
Мустаг Ата (7546мнв)
Кина ПСС
31.07. -01.08. СП Пењачки фестивал Сокобања – Врмџа ПАЕК Ниш / КСП
АВГ
7 ПО 5.коло лиге у пл. оријентацији Златибор ПК Торник
ПС Здружена акција Владикине плоче Рсовци, Пирот КС, ПСК ”Двиг” Владичин Хан
21 ПТ Небеска трка ‘’Сува траил’’ Сува Планина ПСК Мосор, ПК Железничар Ниш
28 РА „Гледићка трансверзала 2021“ Гледићке планине ПД Жежељ Крагујевац
28 ТЛ 4. коло Трекинг лиге Србије Чортановци ПК Железничар Инђија
Фестивал планинарског и авант. филма „ЧортаФест“ Чортановци ПК Железничар Инђија
28-29. СП Државно првенство у спортском пењању, тежинско, брзинско Ужице ПК Стари Град / КСП
СЕП
4 ТА „Освајање заплањских врхова“ Сува пл., Бабичка гора, Селиевица ПД Трем 1810 Доњи Душник
АА Табор алпиниста Пакленица АО Јастребац
11 АПЗ ДАН ПЕШАЧЕЊА Србија ПСС и ОПО/клубови
ПС Здружена акција „Церје“ Церје, Ниш КС, СС ПК ”Железничар” Ниш
АА Припреме репрезентације Сићевачка клисура КА
25 ТА „Око Оштре Чуке 2020“ Озрен – Девица ПД Оштра чука Сокобања
25-26. РА „Дан чистих планина“ Рајац ПСК Победа Београд
25-26. СП Државно првенство у спортском пењању, тежинско, брзинско Рајац ПСК Победа / КСП
26 ТЛ 5. коло Трекинг лиге Србије Рајац ПСК Победа Београд
26 ПО 6. коло лиге у пл. оријентацији Рајац ПСК Победа Београд
25-26. СП Државно првенство у спортском пењању, тежинско, брзинско Рајац ПСК Победа / КСП
АА Табор алпиниста Vratza/Matka АО Авала
29.09. – 18.10. ВЕ Хималаји, Исланд Пик (6.812мнв) Непал ЕСТ Београд
29.09. – 25.10. ВЕ Хималаји, Ама Даблам (6.189мнв) Непал ЕСТ Београд
OKT
2 ТА „10 јесењи успон на Соколов камен“ Сува планина ПСК „Мосор“ Ниш
2 ТА 14.Врањски планинарски маратон Плачковица -Грот ПК „Железничар 2006“ Врање
3 ТА „С гребеном Деспотовим стазама“ Космај ПК „Гребен Младеновац
8-10. ПО Балкански шампионат
у планинарској оријентацији
Словенија ПЗС
9 РА 60.Јастребачки марш Јастребац ПСК Јастребац Крушевац
9 ПТ Небеска стаза „Стазама победика“ Рајац ПСК Победа Београд
16.10. ТЛ 6. коло Трекинг лиге Србије Злакуса,
Златибор
ПК Ера Ужице
23-24. ПО 7. коло лиге у пл. оријентацији Авала-ноћно ПСК Авала Београд
30.10. ТЛ 7. коло Трекинг лиге Србије Каблар ПД Каблар Чачак
31.10. ТА „Грзи у загрљај 2021“ Грза ПК Јаворак Параћин
Окт / нов ПЛ 1-3.коло Сло-Хр-Срб купа
у пењању у леду
ПСС, ХПС и ПЗС КДТПЛ
НОВ
6 ПО 8.коло лиге у пл. оријентацији Пасјача ПСК Топлица, Прокупље
6 РАМ „Taрa 2021“ Нац. п. Тара, Растиште – Бањска стена – Митровац ПК Тара, Бајина башта
7 ТА 9.обилазак мале топличке трансверзале Соколовица, Пролом бања ПСК Топлица, Прокупље
Изложба планинарске фотографије „Меморијал Ненад Радојковић” Смедеревска п. ПОСК „Јасенце“ Смедеревска п.
ПС Здружена акција „Мироч“ Мироч КС / ПСК Ресава Стрмостен
27 РА Стазама Колубарске битке Лајковац, село Ћелије ПСД Ћира Лајковац
ДЕЦ
11 Додела признања најбољим спортистима ПСС Београд ПСС
дец / март ПЛ Европски и Светски куп
у пењању у леду
УИАА
СТРУЧНО ОСПОСОБЉАВАЊЕ И УСАВРШАВАЊЕ ЧЛАНОВА ПСС
ДАТУМ НАЗИВ АКТИВНОСТИ ЛОКАЦИЈА ОРГАНИЗАТОР
ФЕБ
16-22. СВ Обука за водиче II категорије ПСС Стара планина Служба водича
АА Семинар о лавинама и турно скијање Маљовица АО Јастребац
КС Обука коришћења софтвера у изради нацрта спелеолошких објеката Књажевац КС, ССУ ”Саис” Књажевац
АА Турно течај Стара планина АО Авала
МАР
5-7. КПОТ Курс планинарске оријентације Рајац КПОТ
КСП Обука и полагање за спортско пењачка звања Београд КСП
КС Обука основа спасавања прве помоћи у спелеологији Владичин Хан КС, ПСК ”Двиг” Владичин Хан
24-25. СВ Стручно оспособљавање и пријемни испит за водиче III категорије Рег. центри Служба водича
КС Технички дани спелеолога КС
МАЈ
април/мај КС Основна спелеолошка обука КС
КСП Обука и полагање за звање
уређивача смерова
Рајац КСП
22-23. СВ Обука за вођење на обезбеђеним пењачким путевима (Виа ферратама) за планинске водиче друге категорије Служба водича
ЈУН 17-20. СВ Обука за вођење у уређеним кањонима за пл. водиче II категорије Служба водича
ЈУЛ
09-11. СВ Обука за вођење по ледницима („ледничка обука“) за планинске водиче II категорије Служба водича
24-30. KM Републички камп за младе Сопотница Комисија за младе
31.07 – 08.08. СВ Обука за водиче III категорије Сопотница Служба водича
СЕП
КС Камп за младе и перспективне спортисте / планинарска спелеолога КС
ПО Камп за младе перспективне спортисте / планинарска оријентација КПО
ПЛ Драј тулинг радионица КДТПЛ
ПТ Камп за младе и перспективне спортисте / планинско трчање КПТР
ОКТ
КСП Камп за младе и перспективне спортисте / спортско пењање КСП ПСС
КС Обука техничког опремања спелеолошких објеката Дојкинци, Стара планина КС
ПЛ Камп за младе и перспективне спортисте / Драј тулинг Комисија за драј тул. и пењање у леду
АА Камп за младе и перспективне спортисте / алпинизам КА
КСП Обука и полагање за звање спортски пењач Београд КСП
30-31. КПТ Обука за планирање, пројектовање, обележавање и одржавање планинарских и пешачких путева Рајац Комисија за планинарске терене
НОВ
6 СВ Технички дани за планинске
водиче СВ ПСС
Регионални центри Служба водича
АА Семинар за инструкторе КА ПСС
12-14. КПО Курс за организаторе такмичења и постављаче стаза Рајац КПО
13 СВ Стручно оспособљавање другог нивоа за звање „пл. спортски водич“. Служба водича
ДЕЦ 4 СВ Збор Службе водича ПСС Београд Служба водича